Jdi na obsah Jdi na menu

Okolo Hradce - Biřička 13.-14.9.2014

23. 9. 2014

1.místo - canicross - Nick

Tento vikend pořádal "můj" klub Děti Severu závody na Biřičce v Hradci Králové, kde jsme startovali pouze v kategorii canicross s mým 16-ti měsíčním Nickem.

Trať měřila 4,6km.Start byl hromadný, takže pro Nicka to byla premiéra a pro mě nervy,aby se něco nestalo a neměl hned na prvním takovémto tipu startu nějakou špatnou zkušenost, ale vše dopadlo dobře, hned od prvních metrů šel dopředu a už jsme se pomalu vzdalovali soupeřům. Trať vedla převážně po lesních cestách,profil spíše rovinatý s jedním výběhem a seběhem, členitá, což se Nickovi velice líbí. V sobotu jsme to zaběhli za 13:06 a v neděli za 12:56, tudíž průměrka za oba dny činila 21,2 km/hod. Doběhli jsme si pro 1.místo a druhé soupeřce jsme nadělili téměř 5,5 minuty.

V sobotu jsme ještě přihlásili našeho malého Peťulu na závod odstrkávadel, kde skončil na druhém místě a na dětský canicross-děti do 3let, kde mezi holčičkami skončil na prvním místě.