HILL´S CUP - 4. závod Dobříš Vlaška 20.-21.9.2014

23. 9. 2014

CLIF - scooter - 1.místo

Nick - canicross - 1.místo

Tento víkend se konal v Dobříši 4.závod seriálu Hill´s cup 2014. Závodilo se ve všech kategoriích od individuálních až po spřežení.

Já jsem startovala v kategorii canicross s Nickem. Start byl hromadný, z čehož jsem zprvu měla strach, ale startovní zóna byla veliká široká louka, takže moje obavy byly zbytečné. Nick vystartoval mezi prvními a až do cíle šel vepředu. Běžel úžasně, zatáčení, předbíhání a dlouhou cílovou rovinku zvládl perfektně. A i když bylo velké teplo zase dokázal,že i v tomto počasí mu nedělá problém běžet naplno.

Trať měřila 4km a my jsme jí uběhli za 11:05 a 11:11 v neděli, což je průměrná rychlost přes 22km/hod. To je zatím náš nejlepší průměr co jsem kdy běžela :))). A ještě se nám podařilo porazit i všechny chlapy, kde prvnímu Jirkovi Suchému jsme nadělili první den 6s a druhý den 18s.

A potom jsem ještě startovala v kategorii scooter s Clifem.  Jelikož měl Clif několika týdenní tréninkovou pauzu, tak tento závod jsme pojali "tréninkově". Tato trať je velmi rychlá, a tak jsme jeli opravdu na jistotu, téměř celou trasu na brzdách. Bohužel v neděli na trati jsme potkali navolno pobíhajícího ohromnýho rotwailera bez košíku, a měli jsme obrovské štěstí,že kousek před námi se byl rozbíhal Petr Smrčka a na poslední chvíli upozornil majitele, ať si psa chytí, a ten po psovi doslova skočil a měl co dělat,aby ho udržel :(((. Pro mě hrůzný zážitek, který jsem měla ještě dlouho před očima.