Jdi na obsah Jdi na menu

Chicopee CaniCross Cup - Tři Studně - 21.-24.8.2014

26. 8. 2014

Nick - 1.místo - kategorie ženy se psy nad 25 kg

První etapový závod v canicrosse v Čechách se konal na Vysočině na Třech Studních. Závod se konal na 4 dny, 6 etap.

Začínalo se ve čtvrtek večerní etapou měřící 2,8km. Následovali dále vždy ranní a večerní etapy a končilo se nedělní ranní etapou. Večerní etapy měřili okolo 2km a ranni okolo 4km.

Pořadatelé připravili vždy každou etapu jinou, takže se psi nenudili a závodníci rozhodně taky ne. Trasy vedly převážně lesními cestami,po loukách a cíl byl vždy u hotelu Horník. Starty byly po 20-ti sekundách,takže nedocházelo k žádným kolizím jako tomu bývá při hromadných startech, což opravdu při startu s mladým psem velice oceňuji. Počasí přálo, atmosféra závodu byla skvělá.

Velikou radost jsem měla z mého mladého 15-ti měsíčního psa Nicka, který tento celý závod dal perfektně, neprojevila se u něj žádná únava, běžel skvěle, nedělali mu vůbec problémy s obměnami tratí, bylo vidět,že každým startem je lepší a lepší.

Skvělá myšlenka uspořádat takovýto tip závodu, a rádi se příští rok zúčastníme znova :)