Jdi na obsah Jdi na menu

Hill´s cup - 2.etapa Hradec Králové - 4.9.-5.9.2010

5. 9. 2010

2. místo

Tento víkend jsme se vydali na závody do Hradce Králové na Biřičku, kde nás čekala 2.etapa seriálu závodu Hill´s cup 2010, kde se bodově počítala kategorie SC1 (scooter-koloběžka s jedním psem). Ještě pro upřesnění: 1.etapa v Plzni - se bodovala kateg. BKJ (kolo tažený psem), 2.etapa v Hradci - SC1 a 3.etapa finálová v Děčíně- zde se boduje CC (canicross-běh se psem).

Bylo přihlášeno cca 85 závodníků. Do kategorie SC1 nastoupilo nejvíce závodníků a to 32.

Každý z nich, kdo byl přihlášen do tohoto seriálu, závodil celkem ve třech etapách. Což znamenalo: v sobotu byl start na traťi dlouhé 4,4km a večer se startovalo znova na kratší trati o délce 1,7km. A v neděli byl start opět na dlouhé 4,4km trati. Časy z těchto tří etap se sčítaly.

Mimo to, v této kateg.SC1 startovali závodníci,kteří nebyli hlášení do celkového seriálu Hill´scup, a jeli jen tento sólo závod v Hradci. A jich se netýkal start večerní krátké trati. Tudíž při vyhlašování výsledků se tato kateg.vyhlašovala dvakrát. Poprvé pro všechny,včetně těch,co jeli pouze jen dvě etapy a pak pro ty, kteří jsou započítáváni do celkového seriálu.

Rozestupy byly opravdu téměř vteřinové, napínavé to bylo do poslední etapy, kde se vše nakonec rozhodlo.

Soupeřila jsem hlavně s Jirkou Suchým a Igorem Traczem, kde ty konečné časy, byly opravdu velmi vyrovnané. Nakonec skvěle zajel a zvítězil Jirka, za ním jsme já obsadila 2.místo a o vteřinu třetí skončil Igor.

V neděli se konal ještě vložený samostatný závod nazvaný "Vlastíkovo plavání okolohradce", kde se mohl přihlásit kdokoliv, kdo má psa a je odhodlaný vlézt do té studené vody a uplavat cca 300m. Nakonec se našlo cca 20 bláznů včetně mě a Daka, a musím říct,že to bylo sakra studené a dlouhé. Ale nakonec jsme to zvládly celkově doplavat jako třetí a první z žen. Ale bylo to moc fajn a příští rok do toho jdeme zase :).

A příští víkend tj. 11.-12.9. nás čeká nejdůležitější finálový závod v Děčíně na Maxičkách, kde se rozhodne o celkovém vítězi. Startovat budeme v kategorii canicross, a  snad to fyzicky zvládneme.